"WE FOLLOW YOU"....CZ and SK FANS


EUROPECZECHFANS - YOUTUBE CHANNEL:

KONCERTY NA KTERÝCH JSME BYLI:
*******************************
2004-MOR-VIZOVICE(CZ), 2007 -PRAGUE(CZ),2009-MOR-VIZOVICE(CZ),2010-TRNAVA(SK),2010-ZLÍN(CZ)
2010-PRAGUE(CZ),2010 VARŠAVA(PL),2010-HAVÍŘOV(CZ),2011-LONDON(UK),2011-OXFORD(UK)
2011-MILAN(IT),2011-VÍDEŇ(AUS)
2012-WROCLAW(PL),2012-WIENNA (AUS), 2012- PRAGUE (CZ),2013-INZELL(GER)
2014-MADRID (ES), 2014-TŘINEC (CZ),2014-SZEKESFEHERVAR(HU),
2015-DUBLIN (IR), 2015-BELFAST (UK),2015- ALSÓÖRS(HU),2015- NITRIANSKE RUDNO (SK),
2015-LAŠKO(SLO),2015 - WIENNA(AUS),2016-ROCK MEETS CLASSIC NÜRNBERG(GER),
******************************

autor a webmaster: Ivana Bílá - europeczechfans@seznam.cz

Únor 2007

Fotky z našeho mobilu-Europe 31.1.2007 Praha

11. února 2007 v 15:52 | Ivania |  E U R O P E band
Tento obrázek se jmenuje co všechno Iv v SuperCity Pendolin
o vyzunkla....aneb jak jsme vyjeli na koncert..v kabelce složená vlajka švédská co čeká na svou chvíli :)))))
Joey má zastrčenou v kapse moji českou vlajku a já v publiku jdu do mdlob ..:)))))
Trošku rozmáznuté, ale zase ten pohled přímo do foťáčku..což???????
Joey a John N...no taky jsem si chtěla chmatnout.....:)))))
Joey u svého typicky bílého stojanu na mikrofonek.....

odkaz na videa z madridského koncertu

7. února 2007 v 18:29 | Ivania |  E U R O P E band
doufám, že to píšu správně, ale nějaká videa a fotky z koncertu z MAdridu najdete na http://s6.photobucket.com
napište jestli jste to našli :)))

Fotky na kterých jsme i my....

6. února 2007 v 19:27 | Ivania |  E U R O P E band
Pěkné, že joó..konečně moje krásná vlajka :)))))
tady jsem já Jindříšek a šťěstím zářící adam s Jardou..pěkné E jsem mu namalovala na tvář, že jo????
Joey zdraví fanoušky..škoda, že jsem neměla to štěstí..:)))
šťastný Joey :)))))))))))))))))

Prodám kočárek Bebecar !!!!Skoro nepoužívaný!!!!

6. února 2007 v 16:06 | Ivania
Prodám kombinovaný moderní elegantní kočárek Bebecar s podvozkem ICON - je to tříkolka-v předu dvojkolečko s možností aretace.Barva bílo- světlounko modrá- kombinovaná s béžovou-je to ojedinělá barva která není v českém katalogu, takže podobný kočárek na ulici nepotkáte.Má dvě samostatné korbičky-hlubokou a sportovní.v hluboké je prací snímatelná hygienická vložka, vnitřek kočárku je jemně krémové barvy.konstrukce je z hliníku, vypadá masivně je matně stříbrná.Nastavitelná rukojeť černé barvy, prostorný košík.Kočárek je lehounký, snadno manipulovatelný a prostorný.Je vhodný spíš do města na rovné povrchy.Kočárek je používaný jen 4 měsíce.Původní cena byla 14.380 kčTed ho prodávám za 9.800,-kč při rychlém jednání sleva.Kontakt na ivana.t.v@seznam.cz Možnost poslat mailem fotky.Nejlépe pro lidi z Olomouckého kraje.
sportovní provedení ilustrační foto
hluboká nástavba ilustrační barva

Rozhovor z časopisu Spark s Joeyem Tempestem z r.2004 ( část 1. )

6. února 2007 v 13:35 | Ivania |  E U R O P E band
Když si vzpomeneš na vaše začátky, kdy jste museli tvrdě pracovat na tom, aby si vás někdo všiml, napadlo tě tehdy, že jednou budete hrát na stadionech po celém světě?Nebo to byl tvůj cíl?
J.T.-Když jsme začínali, snažili jsme se vypadat jako THIN LIZZY, WHITESNAKE a další kapely tohoto rangu.Přáli jsme si dělat to samé jako oni, hrát živě.Hodně jsme zkoušeli a snili o tom, jak budeme hrát i v jiných zemích Evropy.Ale podle mě jsme ani tolik netoužili po slávě jako takové, ale spíš opravdu po tom hodně koncertovat.
O skandinávských kapelách se ví, že je hodně podporují vlády.jak taková podpora vypadá a využili jste jí někdy???
J.T.-My jsme tu možnost nikdy nevyužili, ale když jsme byli mladí, měli jsme přátele z jiných začínajících kapel, kteří občas obdrželi jistou finanční částku od vlády.Nejedná se o bůhví jaké peníze,ale přece jen je to aspoň nějaká pomoc-stačí na pronajmutí místnosti ke zkoušení, nebo pomůže , když se kapela chce pustit do nahrávání.
Dlouho si vás nikdo nevšímal. Jak důležité jsou k úspěch štěstí a trpělivost?
J.T.-Štěstí sehraje někdy svou roli, nejdůležitější je ale obrovská trpělivost a pak také přátelé, kteří věří v to samé jako vy, ve stejný druh hudby.My jsme byli poměrně známí v Upplands-Väsby, odkud pocházíme, jako věčně zkoušející kapela hrající covery.Trávili jsme spolu opravdu hodně času.Byly chvíle, kdy to nebylo snadné a kdybychom se nedívali perspektivně a neměli trpělivost, mohli jsme to na začátku zabalit a rozejít se.
Na svém debutovém albu jste hráli hard rock,ale později jste svůj sound změkčili.Byla ta tvrdost daná věkem? Mládím, opozicí k rodičům a společnosti atd...???
J.T.-Popravdě nevím z čeho vycházela.neuvažovali jsme nikdy o takových věcech.Dělali jsme v tu chvíli hudbu jakou jsme chtěli a cítili.Vždy jsme měli ale rádi pomalé písničky.Tvrdší hudba vycházela od Johna Noruma.je to jeho parketa.Já upřednostňuji melodičtější materiál.Myslím že to co jsme spolu vytvořili na prvních třech albech Europe, bylo úspěšným spojením tvrdosti a melodií.
Po vydání debutu se stala v Japonsku hitem skladby "Seven Doors Hotel" pocítili jste tehdy skutečnost, že se vaše hudba dostává za hranice země a že můžete být mezinárodní kapelou?
J.T.-My jsme opravdu tolik nemysleli na to jak se staneme populární ve světě, ale na to abychom mohli hrát živě a cestovat, objet co nejvíce zemí světa.Neuvažovali jsme že jednou budeme velcí jako naše vzory.V roce 1983 jsme byli nesmírně štastni, že naše debutová deska byla tak kladně přijatá ve Skandinávii.V dané chvílli jsme neočekávali víc. A pak najednou reakce z JAponska..Japonští novináři přijížděli do Śvédska a vyhledávali si mě pro rozhovory.Pozvali mě do Tokia, abych propagoval naše album v tisku.To bylo někdy na přelomu let 1983 - 1984, bylo to pro nás velmi vzrušující....Další deska "Wings Of Tomorrow " nám přinesla ještě o stupínek větší popularitu v zahraničí, ale vydáním "The Final Countdown " vše totálně vybuchlo.Šílenství se rozjelo v Holandsku, odkud se šířilo do dalších zemí až zavalilo celý svět.Byli jsme šťastní, že naši hudbu poslouchají lidé v Austrálii a ve Spojených státech.
Druhá deska " Wings Of Tomorrow "byla vaším startem k mezinárodní kariéře.Pomohl vám k tomu hit "Open Your Heart ".Připadal sis tehdy jako bys objevil recept na hit???
J.T.-( Smích :))No nevím, nikdy jsem si nepřipadal jako objevitel receptu na cokoliv.Myslím, že je důležité sledovat svůj cit, pohnutky své duše a instinkty, psát hodně materiálu a čas od času se někdy v celé té hromadě objeví nějaká hitovka.Tahle skaldba byla opravdu největším hitem naší druhé desky a pomohla nám k mezinárodnímu úspěchu, Já ji mám stále rád ...je ohromná....
V roce 1985 jste již byli úspěšnou kapelou a mnoho vašich fanoušků si myslelo jak jste bohatí, ale vy jste stále žili u rodičů, takže to asi nebylo tak snadné...
J.T.-Ne nebylo.Opravdu jsme žili u rodičů nebo se svými přítelkyněmi.tak to zůstalo až do vydání třetí desky.jenže my jsme také byli hodně mladí.Na druhé straně jsme trávili hodně času na cestách, takže jsme se doma moc neohřáli.
Váš život změnilo až vydání "The Final Countdown "Jak to s ní bylo, tušili jste, že to bude takový hit a jak vlastně vznikla???
J.T.-Základní motiv, riff pro tuto skladbu jsem ve skutečnosti napsal mnohem dříve, než vznikla píseň.Melodie se narodila, když jsem ještě chodil do školy.Zrovna jsem se nudil a vyhrával různě na klávesách a najednou jsem ten motiv zahrál.Strašně se mi zalíbilo, jak zní.Jenže pak zůstal pár let stranou, nevěděl jsem jak ho využít a udělat z něj celou píseň.Pak jeden stockholmský noční klub tento motiv převzal.Hráli ho přesně o půlnoci, aby oznámili, že se otevírá taneční plocha a rozjíždí laserová show..Bylo to opravdu působivé.My jsme do tohohto klubu chodívali na drink..Po nahrání druhé desky jsme uvažovali jak z tohoto motivu udělat celou píseň, objevili se nějaké nápady a pak už to šlo velice rychle.skladbu jsem dal dohromady během jednoho-dvou dnů a přišel za zbytkem kapely s hotovým demem.Dal jsem do toho bicí, klávesy..rád jsem využíval klávesy, protože v tu chvíli nebyly v rockové hudbě tak hojně zastoupeny a působilo to originálně.Idea která stojí za "The Final Countdown "je, že jsme hledali silnou a energickou skladbu, která by otvírala naše show.Je více o pocitu o náladě, o komunikaci s publikem..

Fotky z Retra ( Europe) fanoušci

4. února 2007 v 12:59 | Ivania |  E U R O P E band
Renny a její fanclub v pozadí vpravo můj Jindříšek :))
v popředí Polka Izabella, vpozadí já se švédskou vlajkou,vidět mi jsou jen vlasy :((( a ruce a vlajka
Jindříšek fotí a ta počmáraná ruka s "E - forever je moje :))
No a ještě jednou Eliška , ať jsme kompletní :))

Fotky z Retra Europe 31.1.2007 Praha

4. února 2007 v 12:51 | Ivania |  E U R O P E band
Joey :)..
John N. :)
John N. :))

Reportáž z koncertu Europe dnes v Extra na TV Prima

2. února 2007 v 17:06 | Ivania |  E U R O P E band
Všem kteří si chtějí připomenout koncert a atmosféru...možná se tam objeví i samotní Europe.Začátek v 19.25 h. Tak koukněte a napište.

Koncert Europe aneb jak hudba sblíží neznámé lidi :))

2. února 2007 v 15:26 | Ivania |  E U R O P E band
Ve středu konečně nastal dlouho očekávaný den D....rozhodli jsme se s příttelem, že pokud do Prahy a pokud na Europe, tak jedině Pendolinem,ať je ten zážitek ještě více umocněn :)
Opravdu krásnej vláček, elegantně si to přihasil sice s mírným zpožděním, ale co by... vypadal úchvatně zvenku i zevnitř.A hlavně to pohodlíčko a hlavně žádné kodrcání a natřásání.tak jsem se uvelebili a než jsem se stačila začíst do bulvárního časáčku, už tu byla stevardka s minibarem...Asi jsem byli s přítelem jediní z celého vozu kteří si něco zakoupili a ostatní pasažéři trošku podivně koukali na naši dvojitou bechrovku a nějaké to pivo...no co..když na Europe tak ne na sucho!!!!!!
V Praze jsme byli coby dup, ani jsme si nestačili zajít do vedlejšího jídelního baru na repete :))
Tentokrát musely stranou krásy hlavního města a památky..rychlostí blesku jsme se metrem z nádraží přesunuli do centra na Francouzskou ulici, kde už na nás před Retro Music Hall čekali první nadšenci, se kterými jsem se seznámila přes své e-stránky..trochu měli strach jak se poznáme, ale nebylo co řešit....Já měla na zadech navázanou švédskou vlajku s nápisem "The Best Rock Band in The World" a přítel českou kde stálo "Europe- Welcome in Czech Republic"...sotva jsme přišli před klub už se na nás vrhali se slovy "ahoj to jste vy z Ivania blogu, že jo?"
Měli jsme velké štěstí-bylo skoro 17.30 a před vchodem stála jen jedna nadšená polská fanynka Izabela, která dorazila z Katowic, na zádech vlajku něco v tom smylsu "Europe, přijedte i do Polska "V tu chvíli jsme si uvědomili, jaké to máme ale štěstí, že se nemusíme trmácet bůhví kam..
Původně jsme chtěli posedět v music baru, ale poté jsme raději bránili své první pozice před vchodem, jelikož lidí začalo pomalu přicházet víc a víc..,s tím, že panáčka si dáme až otevřou klub, což mělo být v 19h.Začali jsme řešit vše kolem Europe, ale z rozjímání nás vytrhla zvuková zkouška...s ušima přilepenýma na dveřích jsme šíleli z toho jak Joey zkouší Cariie a jiné písně..a dav houstnul, přijeli naši bratia Slováci a v tu chvíli jsme se hrdě tvářili, že Europe přijeli právě k nám :)Když jsme se ohlédli viděli jsme lidi všech věkových kategorií od 15 do 50 let...
Blížila se 19h..sledovali jsme čas, aspoň my v prvních řadách a v tom se otevřely dveře a holohlaví páni "Security" měli co dělat aby to ustáli....a byli jsme uvnitř rychle jsme obsadili přední řady a nechtěli se nikam hnout, přítel se tedy ujal role donašeče pití, což mu nikdy nezapomenu, protože já jsem měla přece spoustu jiné práce-mávat vlajkami, které jsem si na sebe navěsila a konverzovat se stejnými nadšenci (přítel by řekl- blázny :)) o tom ať už to proboha začne..
.Ještě než to začalo...přitočila se k nám slečna s mikrofonem a pán s kamerou a logem televize Prima, zamávala jsem na ně vlajkami (což dnes bez euforie považuji za strašně trapné :))) a odpověděla jim na tři všetečné otázečky týkající se Europe...myslím že je zajímalo co pro mě Europe znamená a já stručně pověděla "hrozně moc nebo úplně všechno" :))pak se ptali jestli jsem zvědvá co mě tu dnes čeká...trošku chlubivě jsem odpověděla "tak já to asi vím, co mě tu může čekat" no uznejte že to byla trošku nevhodná otázka pro mě která pátrá po všem kolem Europe (ale to nemohli vědět :))....no a pak prý jací Europe se mi líbí víc-minulí nebo dnešní...no tady jsem mohla samosebou řeč rozvést a do detailů popsat rozdíl mezi minulou a dnešní tvorbou, ale vypadlo ze mě jen "líbí se mi minulí i dnešní prostě obojí"...když to celé shrnu..až to uvidí někdo známý v Tv,tak to bude TRAPAS :))))Tenhle rozhovor a všechno o Europe byl v pořadu Extra na Primě 4.2..:))
Blížila se 21h...s naším fan clubem a hlavně s Jindříškem,Adamem, Jardou a s Renny a spol jsme se pokoušeli rozeřvát dav a roztleskat a rozpískat..no řvali jsme jen my...čehož důkazem jsou dnes mé hlasivky...Atmosféra na podiu houstla...technici zkontrolovali všechny nástroje a bylo jasné, že už to přijde...a taky že ano...
První pocity vám nepopíšu,tam mám zatmění,ale byla to exploze, Europe vtrhli na podium s titulní skladbou z jejich nového alba "Secret Society" dav šílel a přivítal je takovým způsobem, že samotní rockeři na podiu se po první písni na sebe nevěřícně a vykuleně koukali.Asi po třetí písni jsem to už nevydržela a hodila Joeyovi na podium českou vlajku, chytil ji a zastrči si ji za kalhoty a odzpíval tak jednu celou písničku..málem mě to položilo :))Poté se po mě opičili asi ještě tři lidé, ale Joey si už jejich vlajky nevzal a položil je jen k bicím..to jsem měla štěstíčko, co ??:)))Basák John Levén neskutečně komunikoval s prvními řadami-byl úžasný a podle nás děvčat z celé sestavy nejvíc zachovalý a sexy....bubeníka skoro nebylo vidět zato když předvedl svá sóla-poskakovaly mi vnitřnosti v těle :))Mic Michaeli-klávesový mág dostal nejvíce prostoru při The Final Countdown...John Norum, kterého Joey Tempest nazval během koncertu kytarovým "Hero" ( hrdinou ) předvedl neskutečná sóla,až z něj tekl proud potu na zem, zahrál i zapalovačem, který posléze hodil nějakému šťastlivci do davu..hm...škoda, že ne mě :))) Norum byl opravdu vynikající, já bych řekla tichý zasmušilý král kapely...Joeye Tempesta zpěváka jsem si nechala v hodnocení na konec, protože je to můj veliký oblíbenec...a protoho taky nemůžu kritizovat, ale jen chválit, určitě právem-Joey zazpíval perfektně, nejvíc se projevil při melodických pasážích, kde vynikla jeho kantiléna..a exceloval při Carrie, kterou pojal jako "blues" jen s akustickou kytarou a dav zpíval s ním a některé pasáže nechal zazpívat jen lidi...jeho pohled byl při tom velice spokojený.Při koncertu zazněly skladby z nejnovějšího alba-skvělá Always The Pretenders,The Getaway Plan, Let The CHildren Play a několik z comebackového Start From the Dark -božská Flames,Got To have Faith.., proložené byly hitovkami například Rock The Night,Cherokee, Superstitious, Girl from Lebanon,Let The Good Times Rock.....Závěr koncertu nemohl patřit jiné skladbě, než je rocková hymna The Final Countdown....publikum šílelo a spokojení Europe při děkovačce slíbili, že se zase brzy uvidíme!!!!!!!!!! Nezbývá než jim věřit!!!!!!!!!!!!!!!!
Na závěr chci říct, že koncert byl pojatý jako klubové vystoupení a to mělo zvláštní kouzlo.. a podle účastníků koncertu ve Vídni, který se konal den před Prahou, bylo české publikum několikanásobně vřelejší a srdečnější.
Více o Europe na http://ivania.blog.cz

Fotky z Europe ( fotograf Mirek ) 2

2. února 2007 v 13:56 | Ivania |  E U R O P E band
John Levén úžasně komunikoval s publikem
klávesový mág Mic Michaeli
Joey září štěstím nad českým publikem
Eliška září štěstí nad Joeyem :))) a samozřejmě celými Europe :)))