"WE FOLLOW YOU"....CZ and SK FANS


EUROPECZECHFANS - YOUTUBE CHANNEL:

KONCERTY NA KTERÝCH JSME BYLI:
*******************************
2004-MOR-VIZOVICE(CZ), 2007 -PRAGUE(CZ),2009-MOR-VIZOVICE(CZ),2010-TRNAVA(SK),2010-ZLÍN(CZ)
2010-PRAGUE(CZ),2010 VARŠAVA(PL),2010-HAVÍŘOV(CZ),2011-LONDON(UK),2011-OXFORD(UK)
2011-MILAN(IT),2011-VÍDEŇ(AUS)
2012-WROCLAW(PL),2012-WIENNA (AUS), 2012- PRAGUE (CZ),2013-INZELL(GER)
2014-MADRID (ES), 2014-TŘINEC (CZ),2014-SZEKESFEHERVAR(HU),
2015-DUBLIN (IR), 2015-BELFAST (UK),2015- ALSÓÖRS(HU),2015- NITRIANSKE RUDNO (SK),
2015-LAŠKO(SLO),2015 - WIENNA(AUS),2016-ROCK MEETS CLASSIC NÜRNBERG(GER),
******************************

autor a webmaster: Ivana Bílá - europeczechfans@seznam.cz

Březen 2007

Koncert Europe 31.01.2007- recenze z časopisu Spark

14. března 2007 v 14:07 | Zlatina Jeřábková |  E U R O P E band
Zatímco se ve světě pořád ještě najdou lidé, kteří ani netuší, že se EUROPE vrátili na hudební scénu,české publikum mělo od chvíle oficiálního ohlášení jejich réunionu již podruhé příležitost je vidět-navíc v jejich nejslavnější sestavě, ve které bylo nahráno komerčně nejúspěšnější album této formace "The Final Countdown ".
V rámci světového turné,které absolvovali ještě před vydáním nového comebackového alba "Start From The Dark ", vystoupili v létě roku 2004 na festivalu Masters Of Rock ve Vizovicích.
Tentokrát si Europe přáli hrát v Praze.Odmítli přitom možnost hrát ve větším prostoru a tak se na jejich klubové vystoupení dostala jen část fanoušků. Kapacita Retro Music hall čítajíci asi 1200 diváků byla zcela vyprodána, což zajisté některé přítomné nepotěšilo, protože ti kteří přišli později, už těžko našli místo, odkud by bylo dobře vidět na podium.Mnozí z nich tak neměli jinou možnost než pozorovat jejich vystoupení na plátně nad jevištěm.Byl to však jediný nedostatek celé show. Klubové prostředí zajistilo jedinečnou, velmi bezprostřední až intimní atmosféru, která zpravidla chybí megakoncertům, s jakými jsme zvyklí si Europe spojovat.
Europe se objevili na podiu něco málo po čtvrt na deset, svůj set odstartovali skladbami ze své loni vyprodané novinky " Secret Society" : " Love Is Not The Enemy " a "Always The Pretenders " i když i dál v průběhu večera kladli důraz na novější tvorbu, nezapomněli ani na na hity, které jim svého času zajistili statut rockových hvězd. Kapela zahrála skladby "Superstitious " či "Seven Doors Hotel " ZAjímavé přitom bylo jak i dvacet let staré kompozice zněly velmi moderně- jejich duch je dnes již jiný, než ten, v kterém byly svého času natočeny na alba- a tímto se částečně ztrácel obrovský časový odstup mezi materiálem napsaným před rozpadem kapely a po jejím réunionu.
Samotní Europe působily zdravě sebevědomě. Skutečnost, že ztratili své dřívější postavení jim zřejmě nevadila. Působili mnohem civilněji a přístupněji než v polovině osmdesátých let. Byli plni energie, což se projevovalo velmi pozitivně na jejich hře a zpěvu.Joey se občas vtipně místo mikrofonu chopil megafonu.Jak bývá tradicí zdravil přítomné lámanou češtinou. A pravidelně po několika skladbách promlouval krátce k publiku. Uvedl tak mezi řečí " Let The Children Play " jako oblíbenou píseň skupiny z jejich nového alba. Po té následovala osobní zpověď Europe - píseň " Flames " o důvodech, které stály za réunionem kapely. Emotivní klávesové sólo rozjelo "Sign Of The Times " A pak přišla řada na slavnou baladu " Carrie "- na podiu zůstal jen Tempest s akustickou kytarou a vyzval publikum v češtině " Zpívejte se mnou.." Bylo to šťastné řešení-Carrie v akustickém podání získala zcela nový rozměr, mnohem intimnější, zbavený klišové hitovosti.
Poté co Joey představil celou kapelu, dostal John Norum prostor pro přiměřeně dlouhé, velmi pestré kytarové sólo, poznamenané jeho zálibou v jižanském rocku a blues, které přešlo v "Girl From Lebanon ". Hlavní set pak uzavřely písně " Start From The Dark " a " Rock The Night "
Kdo předpokládal, že přídavek budou tvořit pouze starší skladby, byl blízko pravdě jen částečně. Jako první Europe zahráli " Got To Have Faith " a teprve potom se loučili s písní " Cherokee " a nejočekávanějším megahitem "Final Countdown " a samozřejmě i příslibem brzkého návratu do Prahy...
Závěr nezbytně odhalil mezi publikem přítomné, kteří si Europe ztotožňují jen s jejich albem z roku 1986. Naštěstí v Praze těchto fanoušků nebylo mnoho. Značná část publika naopak znala nejen texty jejich starých hitů, ale i písně z posledních dvou desek, což velice potěšilo především samotnou kapelu, pro kterou to bylo jasné svědectví toho, že si pomalu opět nacházejí cestu k srdcím příznivců rockové hudby.