"WE FOLLOW YOU"....CZ and SK FANS


EUROPECZECHFANS - YOUTUBE CHANNEL:

KONCERTY NA KTERÝCH JSME BYLI:
*******************************
2004-MOR-VIZOVICE(CZ), 2007 -PRAGUE(CZ),2009-MOR-VIZOVICE(CZ),2010-TRNAVA(SK),2010-ZLÍN(CZ)
2010-PRAGUE(CZ),2010 VARŠAVA(PL),2010-HAVÍŘOV(CZ),2011-LONDON(UK),2011-OXFORD(UK)
2011-MILAN(IT),2011-VÍDEŇ(AUS)
2012-WROCLAW(PL),2012-WIENNA (AUS), 2012- PRAGUE (CZ),2013-INZELL(GER)
2014-MADRID (ES), 2014-TŘINEC (CZ),2014-SZEKESFEHERVAR(HU),
2015-DUBLIN (IR), 2015-BELFAST (UK),2015- ALSÓÖRS(HU),2015- NITRIANSKE RUDNO (SK),
2015-LAŠKO(SLO),2015 - WIENNA(AUS),2016-ROCK MEETS CLASSIC NÜRNBERG(GER),
******************************

autor a webmaster: Ivana Bílá - europeczechfans@seznam.cz

Říjen 2010

Vše nejlepší Johny!!!!

25. října 2010 v 14:14 | Ivania |  JOHN L :))
Dnes slaví své 47. narozeniny John Levén......tedy náš Levenek.

Czech and Slovak fans přejí všechno nejlepší a ještě hodně dlouhou hudební kariéru pro potěchu  našich uší..i očí:))))jl

Fotky z Gröna Lund od Andromache

24. října 2010 v 7:45 | Ivania |  EUROPE FANS LIVE
Předávám vám pozdrav od naší Andromache-Radky,která byla na koncertě v Gröna Lund.
Tohle jsou její fotky-pro Vás.

Speciální pozdrav mám vyřídit našemu méďovi:))))
gl
gl
gl
gl
gl
gl
gl
gl
gl
gl
gl
gl
gl
gl
gl

Joey na Planet rock radio

15. října 2010 v 16:51 | Ivania |  AKTUAL
Joey bude mít svoji show na radiu Planet rock-více ZDE

Tuto novinku komentuje takto:

"ROCKOVÁ HUDBA BYLA VŽDY VELKOU SOUČÁSTÍ  MÉHO ŽIVOTA,AŤ UŽ JSEM BYL V NAHRÁVACÍM STUDIU NEBO NA TURNÉ, NEBO JI JEN POSLOUCHAL.TENTOKRÁT BUDU V JINÉM STUDIU A BUDU MÍT MOŽNOST HRÁT HUDBU, KTEROU JSEM POSLOUCHAL A KTERÁ  MĚ OVLIVNILA."

JT

Představuju Vám nového fanouška Europe do naší party-Michal:)))

5. října 2010 v 20:46 | Ivania |  EUROPE FANS LIVE
Ahoj,


                        na začátek se sluší, abych se v krátkosti představil. Stejně jako vy všichni i já jsem příznivcem švédské rockové legendy Europe, takže jsem se rozhodl můj stručný životopis trochu "europeizovat":-). Psal se rok 1986. Europe vydávají jejich nejúspěšnější album druhé poloviny 80.let - The Final Countdown. To je pro příznivce kapely nejzásadnější informace - aspoň co se tehdejší rockové scény týká. Pro mě osobně není úplně bez zajímavosti, že jsem se o rok dříve a několik tisíc kilometrů jižněji narodil. Joey, John N., Mic, John L. a Ian si vychutnávali slávu rockových hvězd na švédských stadiónech praskajících ve švech, zatímco v hlavním městě Československa už rok žil člověk jménem Michal Štang.
                        Ve věku dvanácti měsíců jsem měl na práci jiné věci než poslech rockové hudby, ale Europe měli budoucího fanouška a já mou oblíbenou hudební formaci, a to aniž bychom o sobě navzájem věděli:-). Mezitím uplynulo hodně času, světlo světa spatřila alba Wings Of Tomorrow, Out Of This World a Prisoners In Paradise. Na začátku 90.let se odehrály pro mě tři významné události. Zahájil jsem povinnou školní docházku a došlo ke dvěma velice nepříjemným a smutným skutečnostem - rozpadu Europe a Československa. V roce 2001 nastupuji na gymnázium. Při poslechu rádia jako na smilování čekám, jestli se v rotaci písniček náhodou neobjeví "The Final Countdown". Tou dobou jsem už dokonce věděl, která kapela má mou nejmilejší skladbu na svědomí.
                        Dávno předtím se mi TFC líbil, přičemž jsem vůbec netušil, že nějací švédští Europe vůbec existují. Prostě jsem si zamiloval hezkou melodii, majestátnost, Norumovo dnes už klasické kytarové sólo a pěkný zvuk Ianových bicích. Písnička se mi vryla do paměti a já se začal shánět po dalších informacích o Europe. Sedl jsem k počítači a našel vcelku pěkně zpracovaný web. Měl jen jednu vadu - a sice jakýsi "podtitul" znějící "Europe - pocta dnes již neexistující kapele". To slovo "neexistující" mě strašně, ale příšerně mrzelo. Nemohl a hlavně nechtěl jsem uvěřit tomu, jak může kapela s tak fantasticky (alespoň pro mě určitě) znějící tvorbou zaniknout.
                        Obdařen koňskou dávkou fanouškovského smutku, zmaru a beznaděje jsem se vydal do pražského Bontonlandu prozkoumat, jestli i hudební vydavatelství na Europe zapomněla. K mé velké radosti jsem zjistil, že ne! Jako téměř posvátný předmět jsem z přihrádky označené "Europe" obřadně vytáhl eponymní album. Částku ušetřenou z kapesného jsem okamžitě investoval do zmíněného CD. Tehdy pro mě mělo rozhodně vyšší cenu než dvousetkorunová bankovka, kterou jsem vytáhnul u pokladny z pěněženky. V ruce jsem držel nezvratný důkaz, že se na Europe úplně nezapomnělo.
                        Během půl roku jsem si pořídil zbytek v roce 2001 existující diskografie a doma doslova hltal každý akord. Přitom jsem si upřímně nepřestával přát, aby se moje oblíbená pětice Švédů znovu dala dohromady. Začátkem roku 2004 se začaly hudebním světem šířit zvěsti o "reunionu" Europe. Přestal jsem spolužáky ze třídy přesvědčovat o kvalitách Europe a začal se zajímat o pravdivost takových informací. Navštívil jsem www.europetheband.com a nestačil věřit vlastním očím. Tak je to pravda!!! Takový neskutečný příval radosti si dokážete představit snad jen vy - fanoušci Europe. Moje tajné mnohaleté přání se stalo skutečností! Europe v původní sestavě ohlásili návrat na scénu! Co víc si fanoušek může přát…
                        Pro jistotu jsem ještě napsal e-mail na management kapely. Ten mi pravdivost comebacku potvrdil. Zažil jsem hudebně vynikající podzim 2004. Koncem října jsem si koupil Start From The Dark a poslouchal, poslouchal… … a poslouchal…:-). Moje nadšení z alba neznalo mezí. Nový, tvrdý zvuk vznášející se na melodickém vánku konce 80.let mě nadchnul! CD se stalo mým talismanem. Při každé písemce se "usalašilo" pod lavicí, během závěrečné jízdy s komisařem v autoškole "odpočívalo" v přihrádce před spolujezdcem a v květnu 2005 jsem pod jeho "dohledem" odmaturoval s vyznamenáním.
                        V současnosti jsem v posledním ročníku Právnické fakulty UK v Praze, takže Start From The Dark, Secret Society ani Last Look At Eden nechyběly u žádné důležité zkoušky. A vždycky mi přinesly štěstí:-), za což jim moc děkuji:-). Samozřejmě jsem si nenechal ujít pražské koncerty Europe - jak z ledna 2007 v Retro Music Hall, tak letošní únorový z KC Vltavská. Na Moravu jsem se bohužel nedostal. Příjemně mě překvapilo, že Europe naživo znějí v podstatě naprosto stejně dokonale jako ze studiových nahrávek. Nejsem hudebník, ale na základě mého laického poslechu si myslím, že musejí být vynikající instrumentalisti. A Joey znamenitý zpěvák.
                        Mým vroucím hudebně-fanouškovským snem je osobní setkání s kapelou - možnost nechat si podepsat booklety všech alb, potřást rukou se všemi členy kapely, prohodit pár slov aspoň v angličtině, protože švédsky neumím a společně se vyfotografovat. Podniknul jsem všechny možné kroky - čekal hodiny před jejich "tourbusem", kontaktoval zaměstnance Pragokoncertu, pronajímatele sálů, kde hráli, nechal si přeložit dopis do švédštiny a poslal jejich managementu, vytipoval si let, kterým by mohli před MoR přiletět do ČR - veškerá má snaha měla a stále má společného jmenovatele - prožít osobní setkání s kapelou.
                        Někdy už jsem byl celkem blízko splnění mého snu, nicméně bohužel zatím ve všech případech moje snaha ztroskotala:-(. Je to sice moje velké přání, ale na druhou stranu mám svoji důstojnost a meze, které nepřekročím. Před každým koncertem Europe v ČR si připadám skoro jako soukromý detektiv:-). V únoru se mi poštěstilo před koncertem "odchytit" Johna L., byl velice ochotný, podepsal se mi a na památku jsem se s ním vyfotil. Náš rozhovor zněl takhle:

Já: "Ahoj, Johne, promiň, že tě ruším. Věnoval bys mi, prosím, pár vteřin?
John L.: Ahoj, jo, jistě."
Já: Připravil jsem si několik bookletů, podepsal by ses mi na ně, prosím?"
John L.: "Jo."
Já: "Děkuju moc, Europe poslouchám několik let, je to moje nejmilejší kapela. Mohl bych se, prosím, s tebou vyfotit?"
John L.: "Jo, určitě. Koukám, že máš i něco ještě od Force. Jé, demo, no pane jo."
Já: "Tak na tenhle okamžik jsem čekal patnáct let!"
John L.: "To je dlouho."
Já: "Taky si to myslím. Kde je zbytek kapely?"
John L.: "Asi ještě na hotelu."
Já: "To je škoda. Johne, za všechno ti moc děkuju, snad se ještě někdy uvidíme."
John L.: "Snad jo, nemáš zač. Ahoj!"
Já: Díky, ahoj!"

                        Byl jsem v sedmém hudebně-fanouškovském nebi:-):-):-)!


                        Nemusím vůbec zdůrazňovat míru mého nadšení v případě, že bych dostal šanci tímto způsobem kontaktovat celou kapelu. Příjemně mě překvapilo Johnovo milé vystupování. Žádná rocková primadona zahleděná sama do sebe, během těch několika desítek vteřin se projevil jako sympatický člověk. Pevně věřím, že se mi jednoho dne můj sen splní. Potvrdilo se mi, že když si něco člověk opravdu ze srdce upřímně přeje, tak se mu to splní. Teď mám na mysli reunion Europe. No, a co se setkání s kapelou týká, ani trochu bych se nebránil stejnému průběhu:-).
                        Pročetl jsem si hezky zpracovaný web www.ivania.blog.cz. Představuje pro mě jediný zdroj informací o českých a slovenských fanoušcích Europe. Zahřálo mě u srdce, jak o kapele hezky píšete, jak prožíváte přípravy na tuzemské, ale i zahraniční koncerty atd. Třeba frgál s "E" byl pěkný a vtipný nápad. Zaznamenal jsem, že Europe hráli v Havířově. Je to pro mě z jihočeského Tábora trochu daleko, ale to nakonec není až zas tak nesnadno překonatelná překážka. Týden na to mě čekala náročná zkouška, takže jsem vystoupení oželel. Nicméně zkoušku jsem úspěšně zvládnul, takže aspoň žiju s vědomím, že moje "fanouškovská oběť" v podobě vynechání koncertu nebyla zbytečná.
                        Rád bych se stal členem fanklubu Europe. Přijímáte-li nové členy, co mám, prosím, pro vznik mého členství udělat? Jak probíhá "fanklubový" život? Pořádáte nějaká setkání fanoušků, případně jak často? Komunikujete s managementem kapely? Z vašeho webu jsem se dozvěděl, že před pražským koncertem v KC Vltavská proběhlo setkání kapely s vybranými fanoušky. Na jakém základě výběr proběhl? Dovtípil jsem se, že se jednalo o soutěž, kde výhrou bylo právě zmíněné setkání. O soutěži jsem se bohužel dozvěděl pozdě:-(. Kdybych byl členem fanklubu, myslím, že by se mi možnost soutěže se zúčastnit a zkusit štěstí naskytla:-). Líbí se mi vaše trička Europe, ta s motivem československého fanklubu. Mohl bych si, prosím, taky jedno objednat? Bílé nebo černé triko samozřejmě pošlu a náklady spojené s potiskem uhradím.
                        V březnu příštího roku oslavím 26. narozeniny, asi budu o něco mladší než většina fanoušků Europe z fanklubu, ale věřím, že to není na překážku. Jen mě trochu mrzí, že jsem si nemohl vychutnat Europe v dobách jejich nejintenzivnější slávy… Odhaduju, že ještě aspoň takových deset let by mohli hrát, vždyť takoví Scorpions jsou starší (Klaus Meine určitě, zbytek kapely se od jejího vzniku několikrát obměnil) a koncertují stále. A že ohlásili konec? Tomu moc nevěřím, spíš si chtěli zajistit zájem fanoušků před nadcházejícím dlouhým světovým turné:-).
                        Takže to by bylo několik málo informací o mě. Rozhodnete-li se odpovědět na můj e-mail, budu rád:-). Snad ještě poslední informace - kromě fanouškovství vztahujícího se k Europe jsem taky nadšený cyklista - jezdím na silničním i horském kole. Moje dva největší zájmy a nejúčinnější prostředky relaxace a odpoutání se od starostí všedního dne je tedy možné shrnout do dvou slov - Europe a cyklistika.


Zdravím všechny "kolegy" - fanoušky Europe,

Michal

Fotky z Havířovských slavností-ostatní účinkující-by Michal Rumíšek

5. října 2010 v 11:09 | Ivania
autor fotek: Michal Rumíšek-kopírujte prosím jen s uvedením autora
**************************************************

Ahoj všem konečně se dostávám k tomu použít a ukázat i fotky ostatních hvězdných účinkujících na Havířovských slavnostech.....Jsou víc než povedené,co říkáte......
4t
4t
4t
leoš
labut
lucka
lucka
lucka
lucka