"WE FOLLOW YOU"....CZ and SK FANS


EUROPECZECHFANS - YOUTUBE CHANNEL:

KONCERTY NA KTERÝCH JSME BYLI:
*******************************
2004-MOR-VIZOVICE(CZ), 2007 -PRAGUE(CZ),2009-MOR-VIZOVICE(CZ),2010-TRNAVA(SK),2010-ZLÍN(CZ)
2010-PRAGUE(CZ),2010 VARŠAVA(PL),2010-HAVÍŘOV(CZ),2011-LONDON(UK),2011-OXFORD(UK)
2011-MILAN(IT),2011-VÍDEŇ(AUS)
2012-WROCLAW(PL),2012-WIENNA (AUS), 2012- PRAGUE (CZ),2013-INZELL(GER)
2014-MADRID (ES), 2014-TŘINEC (CZ),2014-SZEKESFEHERVAR(HU),
2015-DUBLIN (IR), 2015-BELFAST (UK),2015- ALSÓÖRS(HU),2015- NITRIANSKE RUDNO (SK),
2015-LAŠKO(SLO),2015 - WIENNA(AUS),2016-ROCK MEETS CLASSIC NÜRNBERG(GER),
******************************

autor a webmaster: Ivana Bílá - europeczechfans@seznam.cz

Leden 2012

JOHAN STARK - švédský fanoušek o EUROPE

28. ledna 2012 v 14:20 | Ivania |  EUROPE FANS LIVE
Všem fanouškům žijícím nejen v česku, ale i těm,kteří k nám přicházejí ze zahraničí,tady je rozhovor s mužem, jen o pár let mladším než jsou členové kapely EUROPE, povídáme si o tom, jak vnímají lidé ve Švédsku naše oblíbence i o věcech,které ohledně EUROPE cítí Švédský fanoušek....v tomto rozhovoru najdete pokoru i pohodu a hlavně velikou národní hrdost.

Já jen dodám, že to bylo velmi příjemné setkání, když jsme se s Johanem domlouvali na tomto povídání netušila jsem jak vezme celou věc pocitvě.

Johane děkuju :)

a teď už k rozhovoru:

JOHAN STARK O EUROPE....... z pohledu fanouška, žijícího ve Švédsku

Narozen: 11.11.1967

Žije v: Göteborg - druhé největší město ve Švédsku.

Amatérský Hudebník / Nástroj: bass


*************************************************************************************************************
Ivana : JOHANE, V ÚVODU -VÍTEJ U NÁS V ČESKU NA STRÁNKÁCH ČESKÉHO A SLOVENSKÉHO FANKLUBU KAPELY EUROPE, JSME RÁDI ŽE JSI TU:)

ZAJÍMÁ ME, JAK TO BYLO TENKRÁT, KDYŽ SE EUROPE STALI VE SVÉ RODNÉ ZEMI TAKŘKA ZE DNE NA DEN HVĚZDAMI. JAK JSI TO VNÍMAL TY, MLADÝ 15 TI LETÝ KLUK ŽIJÍCÍ VE ŠVÉDSKU?


Johan: Ano, bylo mi 15 let, když EUROPE vyhráli národní soutěž s názvem "ROCK - SM"(švédští Masters of rock). To bylo ve Stockholmu, v prosinci 1982. Abych byl upřímný, neviděl jsem to, když to vysílala švédská TV, ale slyšel jsem o EUROPE velmi brzy po té noci..Pověst o Europe, jako o nové mladé a nadějné kapele se šířila velmi rychle.Ještě dodám, že toto vítězství přineslo kapele smlouvu s nahrávací společností "HOT RECORDS "


Brzy jsem četl v největším hudebním časopisu pro mladé lidi "OKEJ" o Joeym, Johnu N., Johnu L. a Tonym Reno (první bubeník EUROPE).

V březnu 1983 pak vyšlo kapele první album, koupil jsem si jej hned a byl jsem velmi zaujatý jejich tvorbou a interpretací. Chcete-li Europe odstartovali zcela novou hudební éru ve Švédsku. Miloval jsem tehdy světově známé hard rock kapely WHITESNAKE, THIN LIZZY, VAN HALEN... s EUROPE přišlo na švédskou rockovou scénu něco, co se těmto velkým známým kapelám mohlo směle rovnat.


Moje nejoblíbenější skladba z prvního alba byla (a stále je)"IN THE FUTURE TO COME" a John Norum byl a je podle mého názoru prvním velkým "guitar hero" ve Švédsku.


*********************************************

Ivana: JAKÝ TO BYL PAK POCIT, KDYŽ JSI VIDĚL PRVNÍ ŽIVÝ KONCERT EUROPE?

Johan: Viděl jsem Europe poprvé živě v roce 1984 ve Švédsku v malém městečku TIDAHOLM na jejich "WINGS OF TOMORROW TOUR ". Ian Haugland byl v kapele nový a Mic Michaeli nebyl tehdy oficiálním členem ale jen tour členem. Byl to skvělý koncert a mám na kusu bílého papíru autogramy, které jsem získal během zvukové zkoušky.


Vzpomínám si, že na zvukové zkoušce hráli úplně jiné písně jako "Lonely heart" od YES a "Empty rooms" od GARRYHO MOORE. John Norum zpíval, zatímco Joey dělal rozhovor pro místní tisk.Ten koncert jsem si zamiloval a po něm jsem si myslel, že se Europe mohou zařadit mezi velké světové kapely.

Bylo to v době, kdy pak vzal jejich manažer Thomas Erdtman Joeye na promotion výlet do Japonska a kapela pak hrála mimo Skandinávii.


Zajímavé je také zmínit, že Mic Michaeli ještě předtím, než se rozhodl používat umělecké jméno "Mic" (jeho skutečné jméno je Gunnar)ale ten večer, kdy jsem poprvé viděl EUROPE , jen krátce používal jméno GREG MICHAELI (pravděpodobně jej ovlivnil Greg Lake ze skupiny Emerson, Lake and Palmer)...Takže mám na tom bílém papíře s podpisy napsáno od Mica - Greg Michaeli.

Skvělé vzpomínky na rok 1984 !

******************************************************

Ivana: KOLIK "E" KONCERTŮ JSI JOHANE VIDĚL?


Johan: Měl bych asi coby člověk žijící ve Švédsku vidět EUROPE vícekrát, ale viděl jsem doposud tyto koncerty:

1984 - v malém městě TIDAHOLM (Wings of Tomorrow tour)
1985 - ve městě kde jsem vyrostl FALKÖPING (tour k nové desce On The Loose)
1986 - v GÖTEBORGU na "Scandinavium" (Final Countdown tour) dva koncerty na stejném místě
2004 - ve STOCKHOLMU na "Hovet" (Start from the dark )
2009 - v GÖTEBORGU velký venkovní koncert (Last look at eden tour)

*********************************************************

Ivana: CESTUJEŠ NĚKDY NA KONCERTY I DO ZAHRANIČÍ?

Johan: Nikdy jsem EUROPE neviděl hrát v jiné zemi, i když si myslím, že by to mohl být velký zážitek,ale na to není nikdy pozdě, možná na to přijde v budoucnu.

**********************************************************

Ivana: JAKÉ TO BYLO PRO TEBE NEBO FANOUŠKY VE VAŠÍ ZEMI, KDYŽ EUROPE OZNÁMILI PAUZU VE SVÉ KARIÉŘE A JAKÉ TO BYLO POTOM, KDY PŘIŠEL JEJICH "START FROM THE DARK"???


Johan: Když v roce 1992 oznámili, že si dají pauzu, myslím, že pro většinu rockerů ve Švédsku to byl velmi smutný den, zároveň si ale myslím, že spousta fanoušků už tušila, co se stane tak rok předem.

Značilo to mnoho věcí v rockovém průmyslu i na MTV....přišla doba, kdy hardrockové kapely jako EUROPE, DEF LEPPARD, WHITESNAKE a další....odsunula ze scény grunge music s NIRVANOU,SOUNDGARDEN..přišlo to velmi náhle a bylo to stejné jako když punková hudba téměř zabila rockovou scénu ze 70.let.

Byl to nový velký trend a to byla pohroma pro kapelu jako byli EUROPE.

Poslední koncerty před pauzou už neměly takovou návštěvnost jako předtím, přátelé kteří na nich byli mi vyprávěli, že teenageři se obrátili zády k melodickému rocku a raději poslouchali spíše grunge muziku...jako třeba PEARL JAM...

Také mnohým fanouškům chyběl v kapele John Norum, kterého nahradil Kee Marcello.
John Norum vzal nás švédské fanoušky za srdce hned od té první chvíle v roce 1982. Kee byl skvělý v mnoha směrech, ale většina lidí chtěla vidět na podiu Johna Noruma.


Pak na přelomu tisíciletí v r.2000 byli EUROPE přizváni švédkou TV zahrát dvě písně "Rock the night"a "The Final Countdown"..na scéně se objevil jak John Norum tak i Kee a tehdy myslím fanouškům svitla naděje a začali doufat v reálný návrat kapely.

Když pak konečně 02.10. 2003 přišla zpráva, že se EUROPE vrací zpět a že Joey Tempest má po svém boku opět Johna Noruma, jsem si jistý, že nejen starší fanoušci ale i nová "mláďata" cítili v tu chvíli čisté rock ´n rollové štěstí.

SWEDEN ROCK FEST měl pak tu čest představit EUROPE v létě 2004.Celý koncert byl vysílán národním rádiem a já je potom viděl živě až na podzim ve Stockholmu na "Hovet" a bylo to naprosto úžasné, vidět je znovu a abych byl upřímný, jsou lepšími hudebníky hrajícími naživo než kdy jindy byli!

Start from the dark bylo nádherné nové album se syrovým a těžším zvukem, ale s těmi zvláštními melodiemi tak typickými pro EUROPE.

*****************************************

Ivana: SETKAL JSI SE JEŠTĚ NĚKDY S EUROPE OSOBNĚ, MÁM NA MYSLI PO JEJICH NÁVRATU? A KDO V KAPELE JE TVÝM FAVORITEM?

Johan: Jiné, než to krátké setkání v roce 1984, o kterém jsem psal se neuskutečnilo.A můj nejoblíbenější člen je bezesporu John Norum, on velmi znamená pro zvuk jejich hudby a na scéně je také velmi skvělou osobností!

*******************************************

Ivana: JAKÁ JE TVÁ NEJOBLÍBENĚNJŠÍ PÍSEŇ A KTERÉ ALBUM MÁŠ NEJRADĚJI?

Johan: Moje nejoblíbenější píseň je třeba...............Oh, jak těžká otázka:)

Je tolik dobrých písní od EUROPE,ale když mám vybrat jednu pak říkám: "Scream of Anger" a mé album č. 1 od těchto kluků z Upplands Väsby je "Wings of Tomorrow"

Opravdu si myslím, že od roku 2004 jsou EUROPE na rockové scéně velmi silní a že i jejich nové písně jsou skvělé a mají také šanci stát se klasikou mezi fanoušky.

***********************************************

Ivana: JAK BYS POPSAL NATUREL ŠVÉDSKÝCH LIDÍ? CO JE TYPICKÉ PRO VÁŠ CHARAKTER. PTÁM SE PROTO, ŽE PRO NÁS- ŽIJÍCÍ VE STŘEDNÍ EVROPĚ JE SKANDINÁVIE MÍRNĚ EXOTICKÁ :)

Johan: O Švédsku.....je těžké zachytit duši lidí v několika řádcích, ale myslím, že může být pravdou, že Švédové mají trochu odstup při prvním setkání s novými lidmi, jako by jim šlo v mysli "Kdo to je s kým se setkávám?"...možná chceme vidět za jeho tvář , kdo je ....k nalezení duše této osoby..co se v ní skrývá.ale po prvním váhání jsme často považováni za lidi,na které se dá skutečně spolehnout.

Jsme také velmi hrdí na naši přírodu a doufám, že návštěvníci Švédska mají čas nejen na objevování velkých měst jako je Stockholm nebo Göteborg, ale také n akrajinu naší země a slavné souostroví Stockholmu a Göteborgu.

*******************************************

Ivana: NAOPAK....VÍŠ TY NĚCO O ČESKÉ REPUBLICE? BYL JSI NĚKDY V NAŠÍ ZEMI?

Johan: V roce 1992 jsem cestoval vlakem se svým přítelem Michaelem, cestovali jsme po dobu jednoho týdne do Maďarska a Německa a 2 noci jsme strávili v Praze. To bylo v době, kdy jste byli ještě Československo, nebo my jsme vás vnímali jako Československo.
Vzpomínám si na Prahu jako na nádherné město s velmi zajímavými lidmi. Tolik fantastických starobylých staveb, mám velmi rád historii, takže bylo pro mě velmi zajímavé vidět tohle všechno. Krásná byla také řeka Vltava s mnoha mosty....Byl to krátký pobyt, a je to už tak dávno, takže bych se zase někdy rád vrátil znovu zpátky a přál bych si vidět ještě víc a rád bych zjistil, jestli si pořád pamatuju ta místa, kde už jsem byl.

*****************************************

Johan:

S tímto bych rád poděkoval Ivaně Bílé za pozvání sdělit Vám (jako člověk ze Švédska) můj pohled na EUROPE.
A děkuji i Vám všem, kteří si to přečtete. Doufám, že zde najdete něco zajímavého!

Mějte se dobře!

Johan Stark (Göteborg-Švédsko)

POZOR VELKÁ ŠANCE PRO VÁS -EUROPE SOUTĚŽ!!!

27. ledna 2012 v 10:17 | Ivania |  EUROPE- BAG OF BONES

PRÁVĚ DNES BYLA ZVEŘEJNĚNA INFORMACE O SOUTĚŽI PRO VŠECHNY FANOUŠKY!!!!
TÝKÁ SE VYDÁNÍ NOVÉHO ALBA.

FB STRÁNKA EUROPE - HARD ROCK METAL BAND PŘIPRAVUJE ROZHOVOR S KAPELOU-SPECIELNĚ S JOEYEM A VYZÝVÁ TÍMTO FANOUŠKY K ZASÍLÁNÍ ZAJÍMAVÝCH OTÁZEK PRO NĚJ.

MYSLÍM SI, ŽE BYCHOM SE DO TOHO MOHLI ZAPOJIT SPOLEČNĚ JAKO ČESKÝ FANKLUB-COŽ UŽ BY MOHLO BÝT PRO JOEYE ZAJÍMAVĚJŠÍ NEŽ OTÁZKA OD BEZEJMENNÉHO JEDNOTLIVCE....


OTÁZKY BUDE MOŽNÉ POSLAT DO 15.BŘEZNA 2012 A VÍTĚZOVÉ ZÍSKAJÍ KOPII DVD EUROPE LIVE AT SHEPHERDS BUSH

DALŠÍ VĚC JE ŽE 4-5 VÍTĚZNÝCH OTÁZEK BUDOU ZAHRNUTY DO ROZHOVORU NA RÁDIU


A AUTOŘI VÍTĚZNÝCH OTÁZEK SE BUDOU MOCI STÁT DJ PRO JEDNU NOC A VYBRAT DO VYSÍLÁNÍ 10 TOP SVÝCH PÍSNÍ OD EUROPE.

PRAVIDLA SOUTĚŽE:

1.NEPOKLÁDEJTE ŽÁDNÉ OSOBNÍ OTÁZKY ALE OTÁZKYK ZAMĚŘENÉ NA PROPAGACI NOVÉHO ALBA "BAG OF BONES"

2.PŘIJATY NEBUDOU SAMOZŘEJMĚ ŽÁDNÉ HANLIVÉ NEBO SPROSTÉ OTÁZKY.

3.POJDME SE BAVIT!PROTO NEPOKLÁDEJTE OTÁZKY NA KTERÉ UŽ ZNÁME ODPOVĚDI-CO SE E TÝKÁ.

4.MŮŽEME ZASLAT VÍCE OTÁZEK NEŽ JEN JEDNU!!!!

************************************************

TAKŽE CO VY NA TO????

JDEME DO TOHO?.....POLOŽÍME JAKO ČEŠI TAK ZAJÍMAVÉ OTÁZKY, ŽE SE DOSTANOU MEZI PRVNÍCH 5 NEJLEPŠÍCH???

PROTOŽE NAŠE STRÁNKY SLEDUJE SPOUSTA LIDÍ Z CELÉHO SVĚTA,NEPIŠTE OTÁZKY DO KOMENTÁŘŮ-

NA FACEBOOKU BUDE ZALOŽENA UZAVŘENÁ SKUPINA A CHATJEN PRO ČESKÉ FANOUŠKY A SPECIÁLNĚ JEN PRO TUTO PŘÍLEŽITOST (ODKAZ SE BRZY DOZVÍTE), KDE BUDEME VAŠE NÁPADY SOUSTŘEDIT A PAK SPOLEČNĚ VYBEREME TY NEJZAJÍMAVĚJŠÍ!!!!

PROZATÍM MI SVÉ TIPY NA OTÁZKY POSÍLEJTE DO MAILU:


JAKO PŘEDMĚT UVEĎTE: OTÁZKY PRO JOEYE!

A NEZAPOMEŇTE UVÉST VAŠE JMÉNO NEBO PŘEZDÍVKU A KONTAKT NA VÁS (STAČÍ TELEFON)
POKUD VAŠE OTÁZKA BUDE TOU NEJÚŽASNĚJŠÍ A BUDE VYBRÁNA

DVD BUDE SAMOZŘEJMNĚ VAŠE A K TOMU ZÍSKÁTE I MALOU EUROPE POZORNOST OD NAŠEHO FANKLUBU:)

************************************************************
"BAG OF BONES""".............věci se dávají do pohybu!!!!!

Těšímse co vymyslíte!!!

Ivana

EUROPE OZNÁMILI NÁZEV NOVÉHO ALBA!!!!!

24. ledna 2012 v 10:15 | Ivania |  EUROPE- BAG OF BONES
JAK JSME DOUFALI, MÁME PO VÁNOCÍCH A VĚCI KOLEM NOVÉHO ALBA SE DÁVAJÍ DO POHYBU !!!!

PŘED MALOU CHVÍLÍ EUROPE HRDĚ ZVEŘEJNILI NÁZEV NOVÉHO ALBA,KTERÉ BUDE VYDÁNO V DUBNU 2012!!!!

ALBUM,KTERÉ NETRPĚLIVĚ OČEKÁVÁME PONESE NÁZEV:POPRAVDĚ .....JSEM PŘEKVAPENÁ-PRO EUROPE TROCHU NETYPICKÉ- A MOŽNÁ MNOHEM VÍCE ZVĚDAVÁ NA PROMOTION,NA PŘEBAL DESKY-NA PROMO FOTKY KLUKŮ:)) NA DEKORACI SCÉNY PŘI KONCERTECH....

KLIDNĚ PIŠTE CO SI POD TÍMTO NÁZVEM PŘEDSTAVUJETE:)))A CO O NĚM SOUDÍTE:)


VYPADÁ TO, ŽE KAPELA OPRAVDU PŘITVRDÍ.......

JAK PÍŠE IAN NA SVÉM FACEBOOK PROFILU:

"JOOO PRÁVĚ JSTE TO VIDĚLI NOVÝ NÁZEV JE "KOST A KŮŽE" NENÍ TO PROTO, ŽE JSME VŠICHNI ZTRATILI TUNY HMOTNOSTI ANI PROTO, ŽE BYCHOM NAŠLI NOVÝ ZÁJEM V V ARCHEOLOGII..JE TO JEN PROTO, ŽE TO ZNÍ "FUCKING COOL"!!!


A JEŠTĚ MALÝ DODATEK..EUROPE O SVÉ NOVÉ DESCE MLUVÍ JAKO O "MISTROVSKÉM DÍLE".....:)))))

3 frajeři s kytarou

23. ledna 2012 v 21:32 | Ivania |  E U R O P E band

JAK SE NA TO DÍVÁM,TAK NENÍ POCHYB, ŽE MICOVI TO SLUŠÍ NEJEN ZA KLAVIATUROU, ALE S TOU KYTAROU JE DOKONALEJ, NEŠKODILO BY NĚJAKÉ TAKOVÉ ZPESTŘENÍ PŘI NOVÉM TURNÉ:)

PŘIPRAVUJEME !!!

23. ledna 2012 v 11:59 | Ivania |  EUROPE FANS LIVE
KONCEM TOHOTO TÝDNE VÁM PŘINESEME ROZHOVOR S MUŽEM, ŽIJÍCÍM VE ŠVÉDSKU, KTERÝ BYL OD SVÝCH 15TI LET U ZAČÁTKŮ KARIÉRY KAPELY EUROPE.

JOHAN JE ŠVÉDSKÝ MUZIKANT-VELKÝ FANOUŠEK EUROPE A MLUVÍME SPOLU O TOM, JAK LIDÉ VE ŠVÉDSKU VNÍMAJÍ POPULARITU KAPELY, O TOM JAKÉ TO BYLO, KDYŽ EUROPE OHROMILI ŠVÉDSKO SVÝM HUDEBNÍM STYLEM I O JEJICH ODCHODU Z HUDEBNÍ SCÉNY A VELKÉM COMEBACKU.

JE TO VELMI ZAJÍMAVÉ!

TĚŠTE SE:)

PRVNÍ TOURDATES 2012

20. ledna 2012 v 13:42 | Ivania |  EUROPE TOUR

NA OFICIAL WEBU KAPELY SE POMALU, ALE JISTĚ ZAČÍNAJÍ RÝSOVAT PRVNÍ TERMÍNY PRO NOVÉ TOUR ......

DALŠÍ TERMÍN-PRO NÁS ČESKO HODNĚ ZAJÍMAVÝ!!! ZATÍM NEPOTVRZENÝ,PŘESTO VŠAK UŽ KOLUJÍCÍ PO NETU JE POLSKÁ WROCLAW 1. NEBO 2. KVĚTNA 2012.....

CO VY NA TO?


POTVRZENÉ TERMÍNY:

17 MAY. 12 // BIKERS FESTIVAL / WETZIKON / SWITZERLAND
25 MAY. 12 // METALLSVENSKAN / OREBRO / SWEDEN
24 JUN. 12 // GRASPOP FESTIVAL / DESSEL / BELGIUM
30 JUN. 12 // KIRUNAFESTIVALEN / KIRUNA / SWEDEN
21 JUL. 12 // OSLA LIVE / PORVOO / FINLAND
27 JUL. 12 // ROCK OF AGES / SEEBRONN / GERMANY
Ianovy čerstvé zprávy ze studia

12. ledna 2012 v 21:28 | Ivania |  EUROPE IN STUDIO 2011
Europe v tomto týdnu dodělávají poslední práci ve studiu na novém albu- Joey a Mic nahrábvají další vokály.
Kevin prý začne míchat toto podle nich "mistrovské dílo" příští týden.

Pracují taky na grafických návrzích na obal alba a prý to bude zas e něco jiného...

Stejně tak jako chlapci i my jsme zvědaví na konečnou verzi..že se těšíme je snad už zbytečné říkat!