"WE FOLLOW YOU"....CZ and SK FANS


EUROPECZECHFANS - YOUTUBE CHANNEL:

KONCERTY NA KTERÝCH JSME BYLI:
*******************************
2004-MOR-VIZOVICE(CZ), 2007 -PRAGUE(CZ),2009-MOR-VIZOVICE(CZ),2010-TRNAVA(SK),2010-ZLÍN(CZ)
2010-PRAGUE(CZ),2010 VARŠAVA(PL),2010-HAVÍŘOV(CZ),2011-LONDON(UK),2011-OXFORD(UK)
2011-MILAN(IT),2011-VÍDEŇ(AUS)
2012-WROCLAW(PL),2012-WIENNA (AUS), 2012- PRAGUE (CZ),2013-INZELL(GER)
2014-MADRID (ES), 2014-TŘINEC (CZ),2014-SZEKESFEHERVAR(HU),
2015-DUBLIN (IR), 2015-BELFAST (UK),2015- ALSÓÖRS(HU),2015- NITRIANSKE RUDNO (SK),
2015-LAŠKO(SLO),2015 - WIENNA(AUS),2016-ROCK MEETS CLASSIC NÜRNBERG(GER),
******************************

autor a webmaster: Ivana Bílá - europeczechfans@seznam.cz

Duben 2016


Rock Meets Classic Norimberk

28. dubna 2016 v 18:37 | Ivania |  OUR TOUR DIARY
Vrátili jsme se z jednoho z nejkrásnějších hudebních zážitků, který jsme do této doby měli. Když jsme odjížděli do Norimberku, těšili jsme se na něco nového, na nové spojení vážné a rockové hudby, aniž bychom tušili jakou sílu to celé dohromady i s legendami, které zde vystoupili bude mít.
Obzvláště silným zážitkem bylo vystoupení zpěváka kapely Nazareth - Dana McCaffertyho,téměř sedmdesátiletý pán, který se přišel rozloučit s Německým pubikem až dojímal k slzám a sám je měl také v očích při závěrečném defilé všech umělců.Jeho Dream on a Love Hurts stále zní v mých uších...
Pojďme ale mluvit o "naší" legendě o Joeym...
Ještě než jsme odjeli na tento závěrečný koncert celého tour, viděli jsme na fotkách a videích zřetelný rozdíl v tom, jaký je Joey na klasických Europe koncertech a jaký je tady.Byl prostě šťastný!
Byl velmi dostupný a obyčejný, nepoznaně vstřícný ke svým fanouškům, které cítil velmi silně na tomto turné bez své kapely jako svoji rodinu...jako někoho blízkého.
Setkali jsme se s ním po zvukové zkoušce odpoledne před koncertem na chvíli, kdy jsme ho jen pozdravili a prohodili pár vět.
Na koncertě, když nás zaregistroval v publiku, s námi velmi komunikoval během jednotlivých písní...Potom, když sešel dolů do publika a zdravil a ojíbjímal se s diváky..s některými i tančil Emotikona smile....nakonec došel k nám, roztáhnul ruce a obejmul nás s Andy současně a předtím prohodil "Hi girls! " Poté už rychle odběhnul zpátky na scénu..
Když přišlo loučení - nejen s tímto večerem, ale pro všechny umělce i s tímto celým turné, hodně dlouho se všichni vzájemně objímali a loučili navzájem...
Tady musím zmínit velkou hrdost na to, že jsem z Česka..protože výkon Bohemian Symphony Orchestra Prague byl famozní, stejně tak výkon další češky Gabriely Gunčíkové a její Here I go again....Jsem ráda, že pocházím ze stejné země jako tito umělci...
S Joeym jsme se potkali znovu ještě po koncertě, kde jsme mluvili o tom, jak se mu líbila spolupráce právě s Bohemian Symphony Orchestra Prague, říkal, že všichni byli úžasní, že sice má rád,když v zádech cítí tvrdší kapelu, ale že to byl velký zážitek.Také se zmínil o tom, že mu chyběli ostatní chlapci z Europe...Ptali jsme se na "naši" Gabrielu Gunčíkovou, říkal, že je to vynikající zpěvačka, že spolu mluvili a ona mu říkala, že už se spolu setkali dříve, že byla také jeho fanynkou a ukazovala mu společnou fotku..I proto si myslím, že pro Gábinu velký zážitek stát na jedné scéně s jedním z jejích idolů!
Celý tento projekt byl o jiných věcech, než jen jít na rockovou show, bylo to o pocitech, o tom obléknout se pro tuto zvláštní příležitost jinak než obvykle a vzdát tím úctu této chvíli. Při koncertě se sedělo, ale právě v těch nejkrásnějších momentech bylo spontánní vstát a vyjádřit své emoce....
"The history of Rock" bylo to o tom, vzdát úctu všem legendám, těm na podiu, i těm,které už nejsou mezi námi...
A byly to pro nás velmi speciální momenty ..všechno bylo dokonalé... setkání s Joeym, on takový jaký byl... hudební zážitek... celý náš pobyt v Německu, lidé , které jsme potkali, přátelé z různých koutů planety s kterými jsme mohli zase chvíli být..
Ještě mnohem intenzivněji cítíme, že to není o tom být blázen do nějaké kapely a hudby..je to ještě více o přátelství o poznávání o pocitu štěstí..
a ten je stále v nás a toto rockové setkání zůstane navždycky v našich srdcích jako best of..jako TOP!


IvanaJoey a růže od nás